Komentář: Fialův návrat „slušnosti “ do politiky v podobě vulgárního Novotného. Co na to Němcová, není zděšena?

Autor: Radek Polívka
Foto: ODS

KOMENTÁŘ. Nic nemůže dokládat Fialovy floskule a prázdné fráze více než podržení vulgárního starosty Řeporyjí ve straně. Ale jak jsme si už za ty roky u Petra Fialy a jeho strany zvykli, vše končí jen u slov, protože nenásledují žádné činy. Co jiného by totiž musel Pavel Novotný udělat, aby byl vyloučen z ODS? Musel by snad někoho zabít nebo znásilnit jako Dominik Feri?

Je naprosto neuvěřitelné, že politici, co se zaklínají slušností a tím jak ji vrací do politiky, což hraničí kolikrát až s patosem, tak podrží ve své straně někoho, kdo pravidelně vulgárně nadává politickým oponentům, ale často nejen jim, vulgárními urážkami častuje Novotný i běžnou část společnosti.

Jeho nevyloučení v tento moment považuji ze strany ODS za naprosto skandální, až si začínám čím dál tím více říkat, jestli Pavel Novotný jako bývalý bulvární novinář na někoho vlivného v ODS něco neví? Že by přímo na Fialu nebo nějakého velkého stranického hráče z pražské ODS? Kdo ví, začíná se to tak jevit.

Novotného posledním výstřelkem bylo, když nechutným způsobem komentoval onkologickou nemoc Aničky Slováčkové, jen kvůli tomu, aby citově zasáhnul jejího otce Felixe Slováčka. A proč? Jen kvůli politickému názoru, na který má v demokracii právo každý občan, kdy se Slováček vyfotil s lídryní uskupení Stačilo. Takhle se chovají ti skuteční demokraté, jak o své straně dokola prohlašuje Fiala?

S veškerým prominutím, ale ne, takto se chová jen lidské dno. Vedení ODS slibovalo před volbami do europarlamentu, že záležitost s Pavlem Novotným vyřeší po volbách. Stranické špičky mluvily tehdy o tom, že starosta Řeporyjí překročil veškeré meze. Volby skončily a od těchto stejných politiků nyní slyšíme fráze typu, že musíme odpouštět a nemůžeme soudit jiné.

To je vrcholně pokrytecké, protože zástupci ODS jsou zrovna ti první, kteří soudili a moralizovali za daleko méně závažné výroky vždy ostatní politiky z jiných politických stran. Kde je třeba nyní senátorka Miroslava Němcová, která na protest při inauguraci prezidenta Zemana, opustila tehdy sál? Není z Novotného setrvání v ODS zděšena? Což byla oblíbená fráze paní senátorky v době, kdy s veškerou chutí moralizovala ostatní.

Pokud není zděšena dnes ze svého spolustranického starosty Řeporyjí, tak to jen dokládá vrchol pokrytectví, a to nejen jí samotné, ale hlavně celého minimálně vedení ODS, kdy jeden metr platí pro ostatní a druhý metr pro ně samotné.

Zdroj informací: Radek Polívka, komentář