Jak vyrobit luk na hraní. Udělejte radost svým dětem

Autor: Adam Hlavatý
Foto: Pixabay

Chcete dětem vyrobit luk na hraní? Není nic jednoduššího, protože většinou najdete veškeré potřeby pro výrobu luku přímo u vás doma. Pokud se k výrobě luku odhodláte, tak vždy dbejte na bezpečnost – dětem proto vysvětlete, jak se musí i s takto podomácku vyrobeným dětským lukem chovat, aby nedošlo k ohrožení dětí samotných či jejich okolí.

Jak vyrobit luk?

Opravdu není složité vyrobit luk z věcí, které najdete doma. Bude vám k tomu stačit staré dřevěné ramínko, guma a posléze kuchyňské špejle na šípy.

Staré dřevěné ramínko zbavíte háčku a přímo v místě, kde byl háček umístěn, provrtáte vrtákem dírku na průměr kuchyňské špejle.

Po obou krajích z přední strany dřevěného ramínka uděláte hladký zářez, do kterého později připevníte gumu, která bude tvořit zbývající část domácího luku. Čím pevnější gumu použijete, tak tím bude luk silnější a šípy vyrobené z kuchyňských špejlí budou létat o to dál.

Při vyřezávání drážek pro upevnění gumy si rozměřte stejnou vzdálenost od prostřední provrtané dírky. Obě drážky se snažte co nejlépe vybrousit, aby ani v jedné z nich nebyla ostrá hrana. Ta by mohla postupem času přetrhnout připevněnou gumu.

Gumu z každé strany připevněte do připravené drážky a luk máte hotový. Několikrát vyzkoušejte gumu jen tak naprázdno natáhnout, jestli je dobře připevněná

V této chvíli máte luk připravený k použití. Můžete si tedy vzít obyčejnou kuchyňskou špejli a svůj domácí luk z dřevěného ramínka vyzkoušet.

Luk a šípy pro děti

Pokud se rozhodnete vyrobit luk pro děti, tak myslete opravdu vždy na jejich bezpečnost a trochu jim upravte domácí šípy. I když špejle není na svém konci ostrá, tak bude vždy lepší její špici zabezpečit.

Tady můžete využít svoji kreativitu a přilepit na její konec co budete chtít. Jen musíte zvolit materiál, který nebude moc těžký, aby se špejle v letu moc nezatěžovala.

Díky tomu by šíp vždy letěl rychle k zemi. Ideální variantou je rozehřátí svíčky a do roztečeného vosku ponořit špičku špejle, která se voskem jemně obalí.