Jak roztáhnout sražené oblečení? Pomocí jednoduchého triku bude triko opět v původní velikosti

Autor: Adam Hlavatý
Foto: Pixabay

Stalo se, že vám sušička či pračka vlivem vysoké teploty srazila oblečení? Roztáhnout sražené oblečení do původní velikosti zvládnete i v domácích podmínkách za pomoci jednoduchého triku s kondicionérem. Podmínkou je, že musí jít o oblečení z bavlny. My si celý proces ukážeme na sraženém tričku, ale i u jiných kusů bavlněného oblečení bude postup podobný.

Jak roztáhnout sražené oblečení

Sražené tričko roztáhnete pomocí kondicionéru, kdy si seženete větší nádobu tak, aby se do ní dalo tričko pořádně ponořit. Naplníte si tedy nádobu vodou a přidáte do ní na 10 litrů vody 100 ml kondicionéru.

Můžete klidně použít ten nejlevnější kondicionér, který najdete, nebo také můžete vyzkoušet dětský šampon. Tričko necháte v této pořádně promíchané lázni cca 15 minut. Důležitá je i teplota vody, která by měla být podobná, jako máte ve vaně na koupání.

Zhruba každé dvě minuty kontrolujte, zda je tričko opravdu celé ponořené v lázni s kondicionérem nebo případně dětským šamponem a tričko ve vodě promíchejte.

Po 15 minutách tričko vytáhněte a pořádně vyždímejte. Pak si nádobu naplňte čistou vodou, která už bude chladnější, a tričko v ní pořádně přeperte, aby se zbavilo zbytků kondicionéru.

Jakmile to bude hotové, tak tričko pořádně vyždímejte od vody a můžete přistoupit k roztahování.

Tričko opět v původní velikosti

Na rovnou plochu, například stůl nebo vrchní okraj pračky, si rozložte ručníky, na které mokré tričko položíte. Do trička strčte obě ruce až po okraj rukávů a začněte tričko roztahovat do stran. Je potřeba pořádně zatlačit, ale ne tričko roztrhnout.

Pokud chcete roztáhnout triko směrem dolů, tedy triko prodloužit, tam je potřeba ho roztahovat od vrchu dolů. Tady si budete muset vrch trička někde přichytnout a tahat za spodek.

Jakmile roztahování trika ukončíte, tak je potřeba ho rozložit na rovnu plochu a pomocí závaží ho po jedné straně zatížit, pak natáhnout a zatížit i na druhé straně. Takto pak tričko necháte cca 12 hodin. Tričko bude následně opět v původní velikosti.