Pekarová nechápe Kalouska. My zase nechápeme Pekarovou

Autor: Radek Polívka
Foto: TOP 09

KOMENTÁŘ. Nechvalně proslulá šéfka TOP 09, která pravidelně vyhrává v průzkumech nepopularity, nechápe Kalouskův záměr kandidovat za její topku v evropských volbách. Zaprvé – Pekarová Adamová toho nechápe více, a zadruhé – my, občané, nechápeme zase ji.

Podle informací Echo24 si TOP 09 měla udělat interní průzkum, ve kterém vycházel Miroslav Kalousek nejen nejlépe z jeho domovské TOP 09, ale dokonce z celé koalice Spolu, kdy měl v popularitě předehnat i volebního lídra koalice Alexandra Vondru z ODS. Ve stejném článku uvedl server i vyjádření Pekarové Adamové o tom, že Kalouskovu kandidaturu nechápe.

Už tohle je zarážející, že Markéta Pekarová Adamová nechápe. Můžete si o Kalouskovi myslet cokoliv, zdaleka ne každý ho zbožňuje, ale pokud máte politika, který dosahuje nejvyšší popularity na kandidátce a je ochotný kandidovat, tak byste ho asi měli do voleb postavit. Tomu velí elementární rozum, ale kde nic není, ani smrt nebere.

Není to totiž jediná věc, kterou šéfka TOP 09 nechápe. Ona vlastně nechápe vůbec politiku jako takovou. Myslí, že si stačí sedět na trůnu v Poslanecké sněmovně, jezdit na výlety do zahraničí, udílet poddaným knížecí rady a občas přidat nějaký ten příspěvek na Twitter. Ono to bohužel v současné době opravdu stačí, protože Pekarové topka se drží ODS v koalici Spolu jako klíště a parodie na premiéra v podobě Petra Fialy ji tohle fungování svou slabostí plně umožňuje.

A my jako občané nechápeme Pekarovou Adamovou, jak se vůbec taková osoba, která postrádá empatii, politický rozum, um a všechno další, co byste od vrcholového politika očekávali, ocitla v jedné z nejvyšších ústavních funkcí naší země. Jak se k takovému postu mohla dostat šéfka úplně marginální strany, která má trvalou podporu okolo 3,5 procent?

Opět ale hledejme primárně vinu na straně slabého Fialy, který tohle všechno umožnil a stále udržuje při životě, jen aby sobecky neohrozil své premiérské ambice. A tak i lidé jako Pekarová Adamová, co nechápou spoustu věcí, mohou zastávat vysoké funkce v našem státě. Bylo by to ve své podstatě naprosto směšné, kdyby to nebyla naše každodenní realita.

Zdroj informací: Radek Polívka, komentář