Jak odstranit zápach v autě. Odstraňte ho pomocí pohlcovačů i bez nich

Autor: Adam Hlavatý
Foto: Pixabay

Ať už má zápach v autě jakýkoliv důvod, tak to v takovém uzavřeném prostoru není rozhodně nic příjemného. Pokud jezdíte v autě jen vy, tak se to možná dá ještě přežít. Jestliže však v autě někoho vozíte, tak musíte zdroj zápachu odstranit co nejdříve. Jak tedy odstranit zápach v autě? Jako první je důležité odhalit příčinu zápachu a podle toho s jeho odstraňováním postupovat.

Vlhkost v autě

V některých případech může za zápach nadměrná vlhkost uvnitř automobilu. Ta může být způsobena zatékáním vody do vnitřního prostoru auta.

Poznáte to většinou tak, že máte v zimě často zamlžené okno, nebo dokonce zamrzlé okno uvnitř automobilu. Pojďme se tedy blíže podívat, jak odstranit vlhkost z auta.

Jak odstranit vlhkost v autě?

Nadměrnou vlhkost v autě můžete eliminovat pořádným zatěsněním vozu a vysušením interiéru automobilu pomocí vysoušeče vzduchu.Prodávají se speciální závěsné sáčky, které pohlcují vlhkost.

Další možností je použití rýže například v ponožce. Rýže bude také vlhkost dobře zachytávat.

I zvíře může způsobovat zápach v autě

Velký pozor si musí dávat na zápach v autě majitelé psů. Většinou majitel svého psa už tolik necítí, protože si na jeho pach zvykne.

Pokud však přijde někdo cizí do vašeho vozu, kde vozíte psa, tak ho zaručeně ucítí a v tom uzavřeném prostoru to zase není vůbec nic příjemného.

Psa převážejte proto na pratelné nebo omyvatelné podložce a pravidelně auto větrejte. Pokud máte garážové stání, tak můžete klidně nechávat auto často otevřené, aby mělo dostatek času vyvětrat.

Pohlcovače pachů do auta používejte s mírou

Někdo zápach v autě řeší pomocí pohlcovačů pachů, ty jsou však většinou po otevření tak navoněné, že se vám z toho může i zamotat hlava. Proto je potřeba je otevírat pomalu a po kouskách.

Pokud jste kuřák a nemůžete si odpustit kouření za jízdy automobilem, tak v autě ideálně nepoužívejte popelník nebo ho po každé cestě vysypte a pořádně vymyjte.

Nedopalky nechané v popelníku auta dokážou totiž auto změnit v zapadlou zakouřenou hospodu, kde se cigaretového odéru nikdy nezbavíte.

Majitelé klimatizací nesmí zapomínat ani na pravidelnou dezinfekci. Tu si můžete nechat udělat odborně v servise, nebo si koupit čistící sadu, pomocí které dezinfekci klimatizace zvládnete cca za 250 Kč.