Evropská unie zakáže lidem prdět, aby snížila emise plynů. Lidé si budou moci kupovat emisní povolenky

Autor: Radek Polívka
Foto: Pixabay

Evropská unie to myslí s bojem za lepší klima nad územím Evropy vážně. Rozhodla se od příštího roku lidem žijícím v Evropské unii zakázat prdět. Mělo by to vést ke snížení emise plynů. Brusel plánuje i nové emisní povolenky.

Green deal Evropské unie razí nekompromisní politiku nulových emisí. Odstavují se kupříkladu uhelné elektrárny a zakážou se auta na spalovací motory. Spekulovalo se delší dobu, že se omezí i vypouštění skleníkových plynů u krav a ostatní zemědělské produkce. Brusel však překvapil a chce jít ještě dál, konec plynů nastane i u lidí.

„Může to být pro někoho možná nepříjemné, ale Green deal je naše jediná budoucnost. Jeho úspěchu podřídíme všechno,“ řekla předsedkyně Evropské komise Uršula z Aprílova. „Mimo Evropu si dělejte, co chcete,“ vzkázala poněkud uštěpačně předsedkyně komise na dotaz novinářů, zda nehrozí to, že lidé budou jezdit do zemí mimo Evropskou unii, aby uvolnili vnitrobřišní tlaky. Turistika do okolních krajin tedy zřejmě nabyde nových rozměrů a bude se cestovat za hranice unie mnohem častěji.

Dobrou zprávou je, že si lidé budou moci kupovat na úniky plynů nové emisní povolenky. Česká vláda se však obává, že se s těmito emisními povolenkami bude kšeftovat stejně jako u těch současných, a tak chce na Brusel ještě zatlačit.

Brusel je však, zdá se, neoblomný a razí politiku – kupředu zelená, zpátky ani krok. Lidé ale mají jasno. „Na to se jim vyprdnu,“ řekl náhodný kolemjdoucí v reportáži pro Aprílovinky. „Je to pěkně na prd,“ přidává další.

Tato nečekaná zpráva šokovala okolní svět natolik, že počty migrantů z afrických a ostatních zemí klesly na své historické minimum. Panika zachvátila zejména pašeráky. Spekuluje se však o tom, že pašerákům postačí otočit migrační trasy směrem z Evropské unie a o své živobytí nepřijdou.

Nebojte se, tohle nám nikdo nevezme a nezakáže! Jde jen o aprílový žert.

Zdroj informací: Radek Polívka, Aprílový žertík