Žena uviděla v šunce z Tesca tvář princezny Diany. Teď chce umístit šunku do muzea

Autor: Karel Fantiš
Foto: John Mathew Smith / Creative Commons / CC BY-SA 2.0

Hattie Osmanová, žena z Cheltenhamu, měla zcela běžný pracovní den, ale 27. dubna tohoto roku se její život změnil. Když se při obědové pauze rozhodla připravit si sendvič, všimla si něčeho neobvyklého na balíčku plátků šunky, který si zrovna koupila v obchodě Tesco.

Britka byla překvapena tím, že v šunce vidí tvář Diany, princezny z Walesu. Samozřejmě ne doslova, ale když se na to podívala z určité vzdálenosti, shodla se s ní celá její kancelář.

Hattie popisuje svůj zážitek takto: „Šla jsem rovnou do práce a během oběda jsem si začala dělat sendvič se šunkou, když jsem si všimla, že druhý plátek má jakýsi obličej. Myslela jsem si, že mám halucinace, ale po bližším prozkoumání mi tento obličej připadal velmi podobný lady Dianě, a celá kancelář se mnou souhlasila. Bylo to opravdu podivné, obzvláště když to bylo tak blízko k datu korunovace krále. Udělali jsme několik fotografií, protože jsme si mysleli, že nám nikdo nebude věřit. Celá kancelář byla během obědové pauzy plná vzrušení.“

Šestatřicetiletá manažerka prodeje uvedla, že většina na první pohled tvář Lady Diany nevidí, ale když ji lidé uvidí, jak na ně z balíčku tenké šunky od Tesca zírá, rychle se rozruší.

Hattie svůj obvyklý obědový sendvič se šunkou tentokrát nesnědla. „Po tom, co jsem uviděla v šunce princeznu Dianu, jsem si dala místo toho krajíc toastu, protože jsem tuto šunku nechtěla poškodit! Pokud někdo ví, jak zachovat kousek šunky, prosím, kontaktujte mě. Zaslouží si být v muzeu,“ říká objevitelka „vzácné“ šunky.

Tento nevšední příběh ukazuje, jak někdy i obyčejné věci mohou nabýt nečekaného významu. Ať už to byla skutečná podoba princezny Diany nebo jen hra světla a stínu, zážitek Hattie Osmanové přinesl vzrušení do jejího pracovního dne a zanechal v ní silný a pozitivní dojem.

Zároveň tento příběh otevírá diskusi o tom, jak lidé vidí a interpretují obrazy v neobvyklých kontextech. Je to mimo jiné důkaz toho, že naše vnímání může být ovlivněno našimi očekáváními a zkušenostmi.

Je to také příběh o sdílení a komunitě. Hattie Osma nezachovala svůj zážitek pro sebe, ale sdílela ho se svými kolegy a dokonce i se širší veřejností. Její příběh se tak stal zdrojem radosti a zábavy pro mnoho lidí po celém světě.

Zdroj informací: GloucestershireLive