Babica ve své nejlepší formě. Když vymyslel tortillu z knedlíku

Autor: Karel Fantiš
Foto: Luděk Kovář / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

Pokud se chystáte udělat tortillu, ale nemáte potřebné ingredience, existuje zajímavý nápad od Jiřího Babicy. Ten doporučuje v případě, pokud nemáte tortillu, že si ji můžete udělat z knedlíku. Zlidovělá Babicova hláška „když nemáte citron, dejte tam třeba limetu“ nyní dosáhla vyšší úrovně.

V době covidové karantény se spousta lidí nudila a snažila se vymyslet, jak se zabavit. To stejné postihlo i známého kuchaře Babicu, ze kterého se po čas karantény stal Youtuber s online pořadem S Babicou v karanténě.

Doposud za celou dobu posbíral téměř 60 tisíc odběratelů, ale otázkou je, kolik lidí jej sleduje kvůli inspiraci v kuchyni a kolik lidí pro zábavu. Sám Babica mnohé své výtvory jistě dělá pouze z recese.

To, že Babicův kanál na Youtube sledují lidé mnohdy z recese dokládají i komentáře. „Jsem rád, že jsme zase zpátky, kde to mám rád! Posledních pár jídel od Jirky vypadaly, že by docela šly jíst, až jsem si říkal, že ho přestanu sledovat. Ale dnešním receptem to zachránil!“ píše například uživatel Péťa pod videem s Babicovou tortillou.

„Legenda v nejlepší formě. Král je zpátky. Jedinej týpek, co ti z chleba s máslem udělá řízek s hranolkama i oblohou,“ píše zase další. I někteří uživatelé však podezřívají Babicu, že svůj recept na tortillu z knedlíku udělal z recese. „Tohle už Jiří musí dělat z recese? Mistr je opravdu zpět ve vrcholné formě,“ píše Michal.

Video jsme viděli už několikrát a stále netušíme, jak se Babicovi povedlo vytvořit tortillu z knedlíku. Ale třeba budete moudřejší, podívejte na video. Zábava zaručena.