Komentář: Když kolovrátek Fiala sám na kolovrátku sedí

Autor: Radek Polívka
Foto: Úřad vlády ČR

Premiér Fiala nám zase jednou vycestoval do zahraničí a na rozdíl od Nigérie, jej v Indii v dobrém přijali. Vyzkoušel si dokonce místní kolovrátek, což je pěkně symbolické, protože jako kolovrátek působí často sám Fiala.

Každý mi dáte jistě za pravdu, že když se na vás valí hodně problémů doma, je vždy lepší si vyčistit hlavu, vycestovat pryč a nechat problémy ležet tam, kde jsou. Tedy doma. Nějak podobně k tomu často přistupuje a nyní i přistoupil premiér Fiala, který místo toho, aby řešil odvolání ministra Jurečky pro jeho skandálním lhaní ohledně předvánočního večírku v době před a po střelbě na filozofické fakultě v Praze, si vycestoval nedávno na premiérskou cestu do Indie.

Dle bohaté fotogalerie z cesty si náš premiér vyzkoušel dokonce práci na kolovrátku! Úžasná to zkušenost, která se jistě bude ve vedení země hodit. Ale proč si vlastně chvilku nezašaškovat v zahraničí, když problémy leží doma, že?

Petr Fiala však za kolovrátek sedat ani nemusel, protože on sám působí často jako kolovrátek. Fiala je totiž dobře promazaný stroj na výrobu dokola opakujících se klišoidních keců, různých nálepek, prázdných hesel či frází a mnohdy i lží.

Známe už moc dobře slovní kolovrátek Petra Fiala o tom, jak za všechny problémy může Babiš nebo Putin. Oblíbeným kolovrátkem je i to, že jeho vláda zachraňuje veřejné finance, přičemž ministr financí Stanjura seká podobně astronomické schodky rozpočtu jako Schillerová za covidu.

Ale úplně nejlepší kolovrátková fráze, kterou mám u Fialy zřejmě nejraději, že jeho vláda je skvělá, dělá všechno dobře a není potřeba měnit personální obsazení vlády, což zopakoval mimo jiné naposledy při Jurečkově skandálu.

Bylo by to fajn a nepůsobilo by to vyloženě směšně, kdyby tohle neříkal premiér vlády, kterou podle prosincového průzkumu plně podporují pouze dvě procenta občanů. Ale Fialův kolovrátek jede dál jako pověstná karavana.

Zdroj informací: Radek Polívka, komentář