Je vaše baterie v mobilu už na pokraji sil a často se vybíjí? Možná ji zničilo pár zbytečných chyb, které baterii ubírají na kondici. Pokud chcete, aby vaše baterie v mobilu vydržela co nejdéle, tak se o ni musíte správně starat. To platí i o bateriích chytrých hodinek, notebooku či fotoaparátu.
Jak správně nabíjet baterii v telefonu
Baterie v mobilu by se neměla nabíjet až při úplném vybití. Pokud chcete svoji baterii udržovat v kondici, tak nenechte její kapacitu klesnout nikdy pod 10 %. Baterii také zbytečně nenabíjejte moc dlouho.
Z toho důvodu není například úplně vhodné nechávat baterii na nabíječce přes noc. Ideální odpojení mobilu od nabíječky je někde okolo 95 % její kapacity. V dnešní době se už nemusíte bát odpojit mobil od nabíječky dříve než při jejím úplném nabití.
Baterie v mobilu by se neměla nechávat vybitá
Pokud potřebujete svůj mobilní telefon na nějaký čas odložit, tak si hlídejte, aby kapacita baterie neklesla příliš nízko nebo se úplně vybila. Nejlepší je skladovat telefon vypnutý při nabití baterie zhruba okolo 50 % kapacity baterie.
Průměrná doba dobití baterie každého telefonu se pohybuje okolo 4 hodin. Po této době je opravdu dobré telefon od nabíječky odpojit, protože může docházet k zahřívání baterie při neustálém dobíjení z důvodu poklesu kapacity baterie.
Chraňte baterii v telefonu před sluncem a vysokou teplotou
Pokud jedete v autě delší cestu, tak rozhodně nepokládejte mobilní telefon na palubní desku. Je to jak z důvodu bezpečnosti, kdy vás může telefon při nehodě zranit, tak i z důvodu ochrany telefonu i baterie.
Telefon a baterie v něm se totiž na slunci dokáže opravdu rozpálit. Toto extrémní přehřátí baterie potom výrazně snižuje kapacitu. Svůj telefon nenechávejte na přímém slunci ani u rozdělaného ohně. Každé přehřívání baterie snižuje její kapacitu.
Mobilní telefon si nikdy neberte do postele při jeho nabíjení. Může dojít k přikrytí telefonu, který se potom zahřeje na vysokou teplotu.