Sousedka má celé léto na okně plátky okurky. Možná to zní hloupě, ale je to asi nejlepší objev za poslední roky

Autor: Karel Fantiš
Foto: Pixabay

Když jsem loni poprvé u sousedky Jany spatřil ležící plátky okurky na okenním parapetu, byl jsem zmatený. Proč by někdo měl na okně okurky, říkal jsem si. Ale jak se ukázalo, má sousedka našla zcela přírodní způsob, jak se během letních měsíců vypořádat s tolik otravnými mouchami a komáry. A po pravdě řečeno, je to asi ten nejlepší objev, jaký jsem za poslední roky udělal.

Není to jen dekorace, je to funkční

Představa, že by plátek okurky mohl fungovat jako repelent proti hmyzu, mi přišla směšná. Ale jak se ukázalo, vůně okurky je pro mouchy a komáry nepříjemná.

Překvapivě ale pro nás lidí je vůně okurky příjemná a svěží, což je jen další bonus tohoto přírodního řešení.

Bez chemie a bez problémů

Chemické repelenty, ačkoliv jsou účinné, mohou obsahovat látky, které mohou někomu vadit. Navíc jejich účinnost často trvá jen několik hodin, což znamená, že je musíme pravidelně obnovovat.

Ale s okurkou na okenním parapetu toto problém není. Je to přírodní, bezpečné a účinné řešení, které funguje po celý den.

Je to tak jednoduché

Aby bylo toto řešení efektivní, stačí jednoduše nakrájet okurku na plátky a položit je na okenní parapety nebo jiná místa, kde se hmyz často vyskytuje. Tak jednoduché to je.

A co je na tom nejlepší? Nejen, že je to účinný způsob, jak odstrašit mouchy a komáry, ale je to také způsob, jak si užít svěží vůni okurky v celém domě.

Ačkoli to na první pohled může působit podivně, plátky okurky na okně se ukázaly jako skvělý nápad. Můžu jen poděkovat sousedce za takový úžasný objev a doporučit tento jednoduchý a přírodní způsob odstrašení hmyzu i ostatním.

Zdroj informací: Karel Fantiš, sousedka Jana