„Nákupní vozík otevírám bez mince,“ říká čtenář z Moravy. Fígl pro všechny, které nebaví u sebe nosit mince nebo žeton

Autor: Karel Fantiš
Foto: Pixabay

Jste na cestě do supermarketu a uvědomíte si, že nemáte u sebe minci nebo žeton pro nákupní vozík. Známý scénář, že? Kamil, náš čtenář z Moravy, se s námi podělil o své tipy a triky, jak se vyhnout této nepříjemné situaci.

Průkopnický trik nebo zbytečnost?

Někoho možná napadne, proč se o něco takového vůbec pokoušet. Jednodušší je samozřejmě mít u sebe žeton nebo minci, ale Kamilův příběh je ukázkou toho, že člověk je stvoření šikovné a dokáže si poradit za každé situace.

Člověk se prostě učí a objevuje nové věci celý život. Jaká je tedy Kamilova taktika?

Kamilova taktika

Bylo to překvapení, které ho přivedlo k nové myšlence. „Jednou jsem byl na nákupu a zapomněl si doma svůj žeton na nákupní vozík,“ začíná svůj příběh Kamil. „Pak mi došlo, že klíč, který nosím na klíčenku, má tvar, který by mohl pasovat do slotu na vozíku,“ vzpomíná na svou chytrou myšlenku. „Tak jsem ho vyzkoušel a ono to fungovalo,“ sdílí radostně své pocity čtenář z Moravy.

Ale to není všechno, Kamil objevil i další varianty, kterými lze nákupní košík otevřít.

Přívěsek na klíče jako nenápadný hrdina? „Pak mě napadlo zkusit i přívěsek na klíče,“ pokračuje Kamil ve svém vyprávění. „Některé z nich mají ideální tvar a velikost, aby pasovaly do slotu pro minci na nákupním vozíku,“ dodává čtenář. Zde zdůrazňuje na první pohled nenápadnou užitečnost přívěsků a jejich praktického využití, které si mnoho lidí ani neuvědomuje.

Tohle jen podtrhuje, jak mohou být nejrůznější předměty, které nosíme s sebou, užitečné v neočekávaných situacích.

Následoval experiment s očkem plechovky. „Jednou jsem měl u s sebe plechovku s nápojem. Napadlo mě, že očko z plechovky by mohlo fungovat stejně dobře jako všechno ostatní, co jsem zatím zkusil. Trochu jsem se sice zapotil, když jsem očko odstraňoval, ale nakonec jsem vozík otevřel i tímto způsobem,“ dodává hrdina tohoto příběhu.

Takže příště, když nebudete mít u sebe minci nebo žeton, vzpomeňte si na Kamila a jeho taktiku. Klíč, přívěsek na klíče nebo očko z plechovky – možností, jak odemknout nákupní vozík, je více, než byste ještě donedávna čekali.